Jak si mě získal Amazon a UPS

Minulý týden jsem se trochu impulzivně rozhodl, že své drahé polovičce objednám všemi vychvalovanou elektronickou čtečku Kindle. Po krátkém boji s webem Amazonu (taky vám to přijde tak šíleně nepřehledné?!) jsem našel správnou verzi čtečky určenou pro Internation Shipping, vše zaplatil a následujících pár hodin se bavil sledováním zakázky skrze systém UPS. Tady je přepis „cestovního deníku“ objednané čtečky.

středa, 16:40 – objednáno skrze web Amazon.com
středa, 18:36 – zásilka předána UPS ve skladu Amazonu, Lexington, Kentucky
středa, 23:32 – zásilka dorazila na letiště v Louisville, Kentucky
čtvrtek, 00:20 – zásilka prošla celnicí k exportu
čtvrtek, 05:00 – cargo odletělo z Kentucky směr Evropa
čtvrtek, 18:58 – Kindle byl doručen do Kölnu, Německo
pátek, 04:03 – zásilka byla naložena na letadlo v Německu, další stanoviště = Praha Ruzyně
pátek, 05:33 – balík dorazil na importní sklad UPS na Ruzyni, čeká se na schválení Celní správou

Podle původního rozpisu Amazonu měla být zásilka uložena přes víkend na skladě a v pondělí dopoledne doručena kurýrem na námi uvedenou adresu. V tuto chvíli jsem se rozhodl vstoupit UPS do jejich standardního procesu a vyzvednout si balíček přímo na skladě na Ruzyni. Okamžitá reakce telefonního operátora: „Není problém, do 18:00 si ho vyzvedněte přímo u nás.“ V 16:38 v pátek mi velmi milá slečna na UPS předala balíček, který během 36 hodin díky naprosto perfektní službě UPS procestoval téměr 1/2 světa.

Za tohle osobně má u mě Amazon obrovské plus – distribuují zařízení, které stojí při současném kurzu dolaru něco kolem 2.600,– Kč, a to natolik brilantním způsobem, jaký by jim mohl téměř jakýkoliv e-shop závidět.

Malá vsuvka: Rozhodl jsem se, že udělám nicnetušící Maru malou bojovku po bytě. Dorazil jsem domu cca o hodinu dřív a připravil důmyslný systém žlutých lepících štítků, díky kterým následujících několik minut pobíhala po bytě jako splašená. Od dveří do šuplíku nočního stolku, do chlebníku, krabice od reproduktorů, skříně v ložnici a následně do úložného prostoru gauče, kde na ni čekal Kindle i s obalem. Asi ho nečekala 🙂

3 komentáře u „Jak si mě získal Amazon a UPS

  1. Pingback: Kindlem almaru nepodložíš at Novinářské štěně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..