první měsíc s HTC S710 Vox

zatím tomu není ani měsíc, co mám doma novou hračku… 🙂 není jí nic jiného než smartphone HTC S710 Vox s Windows Mobile 6.0. tahle parádní hračka mi okamžitě přirostla k srdci a za největší problém v tuto chvíli považuji to, že už se asi nikdy nebudu schopen vrátit k „běžnému“ mobilnímu telefonu.

Vox je tak trochu atypický smartphone. sice neoplývá dotykovou obrazovkou, jako je tomu u Pocket PC, naproti tomu ovšem vlastní poměrně kvalitně zpracovanou QWERTY klávesnici, díky níž se kancelářská práce na něm stává výrazně příjemnější, nežli je tomu u numerické klávesnici u SP jako je např. HP IPAQ 514. ten byl mým původním favoritem ve chvíli, kdy jsem o SP začal přemýšlet – problémem ovšem bylo právě nekvalitní zpracování numerické klávesnice u „514ky“ a přítomnost QWERTY u Voxu.

Vox je poháněn procesorem TI OMAP 850 s taktem 200Mhz, který se mi podařilo bez větších problémů přetaktovat na stabilních 250MHz, bohužel na úkor baterie. i při běžném taktu 200MHz je ale SP velice svižný. domovskou stránkou se mi poté na několik dní stalo 4allmobile.eu, kde jsem nalezl velké množství zajímavých programů na Voxe. od utilitky pro automatické uzamčení klávesnice až po dnes nainstalovaný MagiCall fungující jako blacklist pro volání a SMS.

společně s Voxem jsem pořídil i velice příjemnou GPS navigaci Evolve goTraxx. to se mi nakonec stalo osudným na asi 5 dní, během kterých jsem hledal nejvhodnější navigační software pro WM Standard. původně zamýšlené iGo myWay bohužel na nedotykových zažízeních není podporováno ani s oblíbenou utilitkou FakeCursor, proto jsem se skrze TomTom 5, Garmin Mobile XT, Route 66 Navigator 7 a TomTom 6 dostal až k aktuálnímu řešení, které mi konečně 100% vyhovuje – TomTom 7 s FakeCursor je prostě absolutní špička mezi dostupnými navigačními softwary.

v dalším článku popíšu software, bez kterého si v tuhle chvíli nedokážu ideální SP představit.

3 komentáře u „první měsíc s HTC S710 Vox

  1. duf Autor příspěvku

    krome toho, ze se o iPhone vsude pise uz dobre 3 tydny, me tahle manie vubec nezasahla. osobne jsem „tu vec“ drzel v ruce, je to hezke, ale proste a jednoduse – telefon s WM je uplne jiny level nez Mac OS. ja jsem 100% spokojen. hlavne – Vox je oproti vsem tem obludam malicky – je to proste mobil s funkcemi PDA a rozumne velikym displejem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..