Pojďte s námi prodávat Dataporte

DataporteJe tomu bezmála 5 let, co jsme jakožto nově vzniklá digitální agentura Fleveo začali pracovat na systému pro jednoho našeho v té době zcela nového klienta, jednu z největších stavebních firem operujicích v Evropě, Strabag.

Dostali jsme se tehdy shodou mnoha náhod k řešení palčivého problému velké korporace, a to je bezpečnost a auditovatelnost dat, která se za firmu pohybují volně po internetu. V podstatě každá větší společnost začne dříve nebo později řešit problém, jak zabránit volnému pohybu citlivých dat po internetu, zvláště v době, kdy jsou v podobných firmách nastaveny stále velmi přísné bezpečnostní normy, které často znemožňují efektivní práci s většími datovými objemy. Jedním z důležitých parametrů tehdejšího zadání bylo, aby mohl systém běžet ať už přímo v infrastruktuře klienta, nebo na specifickém dedikovaném serveru v našem či klientově vlastnictví.

Navrhli jsme tehdy řešení, které se vyvíjelo téměř půl roku – webový nástroj pro centralizovanou správu firemních dat (ať už pro vnitřní komunikaci mezi lidmi, tak pro externí komunikaci s dodavateli), umožňující stejně tak jako některé neplacené služby nasdílet tzv. “chytrý odkaz” obsahující seznam souborů ke stažení definovaný uživatelem na straně klienta. Představte si takovou chytře namíchanou kombinaci toho nejlepšího z (tehdy velmi mladého) Dropboxu, Letecké pošty a klasického e-mailu. Možná se v tuto chvíli ptáte, proč zrovna webový? Protože to z pohledu struktury zaměstnanců dávalo největší smysl.

Systém se z lehce partyzánské akce české pobočky Strabagu stal díky svým vlastnostem a funkcionalitě velmi poptávaným nástrojem v celém koncernu, a postupně rostl a “bobtnal”. V současné chvíli je v systému zaregistrováno několik tisíc uživatelů (a to bez toho, aby se systém oficiálně v koncernu „nabízel“), kteří drží správu nad celkem 3TB firemních dat, které tento systém třídí do logických celků (pevných složek, projektových složek atp.). Za ty 4 roky provozu se na rozvoji celého řešení podílelo mnoho lidí, kterým bych na tomto místě velmi rád poděkoval: Petr Šedivý, duchovní otec první verze, Marek Jalovec, Marcel Šulek, Maru Grafová, Martin Štěpař, Michal Šustr, Ondra Pohorský, Štěpán Mácha, Víťa Tauer a Honza Hommer. Všem těmhle lidem patří naše obrovské díky!

Když jsem na konci roku 2012 prodával Fleveo do SiteOne, dohodli jsme se, že tohohle jednoho specifického klienta si necháme na našich bedrech – bylo v podstatě technicky nemožné, aby správu takhle obsáhlého systému převzal flexibilně kdokoliv jiný. Proč vám to všechno říkám? Cca před půl rokem došlo k tomu, že jsme se s klientem dohodli, že systém na společné náklady přepíšeme do nové podoby, která bude reflektovat dnešní “modernější” webové technologie, bude responsivní, rychlá a efektivní pro uživatele jako takové. Mimo to nám byla uvolněna licence na další volnou distribuci systému.

A nyní bychom vám rádi představili Dataporte, software, který umožňuje firmám z prostředí dostupného všem jeho uživatelům, tedy webového prohlížeče, spravovat, uchovávat a sdílet téměř neomezené množství dat s jejich klienty, partnery a dodavateli. Umožňuje soubory odesílat externím uživatelům, verzovat, pracovat s archivy na straně serveru (rozbalení či zabalení přímo v systému), třídit, přesouvat, organizovat, a v neposlední řadě přidělit vhodná práva ať už jednotlivým složkám, nebo celému stromu.

Nabízíme vám v tuto chvíli následující: Pojďte se pustit do další distribuce s námi! Máme s MistyLab vcelku široké možnosti, jak se odvděčit našim partnerům, kteří nám budou pomáhat s prodejem systému dalším klientům. Digitální agentury, reklamky, vývojářská studia, obchodníci, freelanceři – vy všichni se můžete stát součástí naší distribuční sítě, kterou právě začínáme s kolegy budovat. Na rovinu říkám, že si budeme poměrně striktně vybírat (pár partnerů v současné chvíli máme), ale budeme moc rádi, když vás náš produkt zaujme a budeme se moci společně podílet na jeho prodeji a distribuci.

PS: Pokud budete mít zájem, není problém zaslat vám přístup do webového dema. Propagační materiály najdete zde a zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..