iOS 6.1 a tzv. „battery drain“ problém

Rozhodl jsem se poměrně narychlo sepsat tenhle článek pro ty z vás, kteří mají problém s louskáním anglických textů a hledáním na US/UK fórech.

Někdy v týdnu jsem aktualizoval iPhone 5 i iPad Mini na poslední dostupnou nevývojářskou verzi systému, tedy iOS 6.1. Na iPadu aktualizace proběhla naprosto bez problémů, zařízení šlape jako po másle. U iP5 se ovšem to samé říct nedalo. Okamžitě po aktualizaci jsem narazil na problém s extrémně nízkou výdrží baterie. Telefon byl po půl dni v podstatě mrtvý, což mi nejednou způsobilo velmi nepříjemné chvíle.

Začal jsem tedy hledat, kde by mohl být problém. Jak jistě chápete, Google dotaz „rychle se mi vybíjí iPhone“ by asi nikam nevedl. 🙂 Během hledání jsem několikrát narazil na jeden velmi specifický problém posledního updatu, a tím je synchronizace s Exchange kalendářem. Nejlogičtějším vysvětlením pro mě byla tato věta:

„The bug in iOS 6.1 is a ping-pong infinite loop trying to talk to the Exchange server. Unfortunately, just rebooting doesn’t fix the issue. Deleting the account is necessary to remove the problematic invitation response from the queue.“ (zdroj: discussions.apple.com)

Napadlo mě, že mám možná ještě historicky nastaveny některé kalendářové synchronizace v módu Exchange, ne Gmail. Po smazání obou těchto účtů a jejich nahrazení za typ „Gmail“ vše funguje jak má, baterie je opět v běžném režimu, kdy telefon vydrží bez problému den a půl.

A teď samozřejmě ta zásadní otázka – co s tím, pokud opravdu někdo potřebuje Exchange synchronizaci? I tenhle problém má „dočasné“ řešení, které spočívá v odebrání tohoto účtu a jeho zpětném přidání. Tím problémem totiž není samostatný výskyt Exchange účtu, ale konkrétní problém s potvrzováním eventů v kalendáři. Co tedy můžete udělat pro to, aby se vás po znovupřidání Exchange účtu tenhle problém netýkal? Nesmíte potvrdit schůzku v kalendáři přímo z telefonu, jediná možnost je potvrzovat ji z počítače. Jakmile to uděláte, účet se znovu „zacyklí“ a z telefonu se opět stane žrout baterky. Apple přislíbil řešení do updatu iOS 6.1.1, který by měl vyjít velmi brzy.

Prozatím doufám, že vám alespoň tohle řešení částečně ušetří nervy.

4 komentáře u „iOS 6.1 a tzv. „battery drain“ problém

  1. Daniel

    No tak to jsi mě moc nepotěšil. Zrovna zvažuju nákup iPhonu pětky a představa, že si pak budu muset hrát s nějakým nastavením mě zrovna nenadchla. Je už ten update venku? Za těch pár měsíců už to snad mohli dohromady ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..