poznatky o plánování Franklin Covey

na základě rady svého moudřejšího kolegy jsem si minulý týden pořídil kompletní plánovací řešení od americké společnosti Franklin Covey. FC je poměrně sofistikované plánovací PAPÍROVÉ zařízení, které je luxusní už svým designovým provedením a je skutečně tím nejkvalitnějším plánovačem, na který jsem během svého života narazil.

měl jsem několik možností. tou první byly samostatné papíry. dlouho jsem používal tento druh plánovačů, ovšem při počtu 30 papírů se člověk dříve nebo později ztratí.

další možností je papírový diář. moc pěkné zařízení, ovšem … dělá mi problémy jedna věc. zapisuji si na den hodně tzv. tasků, tzn. v podstatě osobní i pracovní TO-DO list. do diáře člověk zapisuje stylem čas->projekt. a to pro mě není dobré.

zkusil jsem i elektronické plánování. Google Calendar je zcela parádní systém, ale opět … přesná hodina, přesné časové určení.

až kolega přišel s tím, že už nějakou dobu používá Franklin Covey. FC přišel s metodou plánování na základě hodnotové pyramidy benjamina franklina, který určuje 4 základní kroky k efektivnímu plánování. prvním krokem je určení vlastních životních hodnot, následně stanovení životních cílů, poté týdenní plánovaní (plánování na týden dopředu) a následně plánovaní denní. FC nabízí geniální systém plánování, ať už na přesný čas, či do systému tasků.

já osobně jsem si pořídil nádherný CL FRIDAY NYLON ZIPPER 1–1/4 BINDER BLACK s refill kitem CL REFILL DAILY KIT OCT07 v příjemném designu Monticello.

tzn. potřebujete-li opravdu kvalitní plánovací systém s možností plánování na měsíce dopředu, na týden dopředu a následně na detailní dny, sáhněte po FC. je to papírové, neexistuje efektivnější plánování než je papír, ať si říká o el.plánovačích kdo chce co chce.

4 komentáře u „poznatky o plánování Franklin Covey

 1. ailyn

  …a kdybys viděl můj současný diář, asi by to s tebou seklo 🙂

  (jo, btw., od včerejška prostě na linky s předepsanými časovými údaji píšu tasky, předtisk nepředtisk. a připadá mi to při mé současné časové organizaci asi 100x účinnější, než si plánovat, že od tří do pěti se budu učit chemii.)

 2. Johny

  Systém plánování od FC je opravdu unikátní, už se ho snažím nějakou dobu zvládnout, trvá roky než člověk může říci, že plánuje opravdu efektivně. Ale není to jen o plánování, je to o celkovém životním nastavení, hodnotách, disciplíně atd. Jednoznačně se mohu připojit k tomuto doporučení.

 3. Hana

  Dobrý den, prosím mohli byste mi přiblížit nebo pomoci v rozhodnutí. Potřebuji si srovnat čas, mám mnoho aktivit a začalo mě to pohlcovat, teď jsem k tomu přečetla nějaké knihy a odkazují na právě tyxto diáře. Pravda nejsou nejlevnější, ale zase… Porovnávala jsem diáře pyramida, ADK, OTK. Tak tam jsem zjistila, že cesta moc nevede. Ale spíš bych chtěla asi ujistit, že investice do tohoto diáře se vyplatí. Můžete mi sdělit svoje zkušenosti. Velmi děkuji za odpověď. Hanka

 4. Martin

  Hano,
  investice se určitě vyplatí. Nejde ale jen o diář samotný. Opravdové „tajemství“ je v tom, jak s nim pracovat. Proto bez knížek jako je, 10 přírodních zákonů managementu času a života nebo 7 návyků vůdčích osobností je to zbytečná investice. Jak už tu bylo řečeno, naučit se zacházet s tímhle plánovacím diářem není tak úplně jednoduché a chvilku trvá než se člověku dostane pod kůži. Každopádně výsledek za to stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..